iPad Servisi

ipad-banner

 • IPAD Şarj Soketi Değişimi
 • Apple İpad Pil Süresi Optimizasyonu
 • Apple İpad Pil Değişimi
 • İpad Ön Cam Değişimi

IPAD Şarj Soketi Değişimi.

Iphone çalışma sistemi olarak diğer çok daha teknolojik, çok daha karmaşık bir yapıya sahiptir.Eğer bir Iphone’unuz varsa elektronik, mekanik ya da yazılımsal bir sorun yaşıyorsanız alanında uzman olmayan, size güven vermeyen servislere emanet etmeyiniz. Iphone anakartları çok hassas anakartlardır. Yanlış bir müdahele cihazınızın off olmasına sebep olabilir veya cihazınız bir daha çalışmayabilir. sarj

İpad Ön Cam Değişimi

İpad ön camında kırılma ya da İpad dokunmatiğinde oluşan fonksiyon kayıpları, İpad ön cam değişimi ile giderilebilinir. Kırılmış ya da bozulmuş olan İpad ön camınızı yenisi ile değiştirmekteyiz.

İpad ön cam değişimi uzmanlık gerektirir. Bu işlemi uzman olmayan kimselere yaptırmayınız. cam


Apple iPad Pil Değişimi

iPad pil ömrü; pilinizin toplam kullanım süresidir. Normal kullanıma göre bir pil 1000 defa doldurulup boşaltıldığında değiştirilmesi gerekir. Doldurma/Boşaltma sayısı bulunduğunuz ortama göre değişebilir. ipadpil

iPad Pil Ömrünü Uzatmak için

Apple İpad 0 ile 32 derece aralığında optimum düzeyde çalışır. 22 derece İpad için uygun sıcaklıktır. Pilinizi mümkün olduğunca bu sıcaklıkta tutmaya çalışın. Çok sıcak ortamlar İpad pilinin performansını düşürür. pildegisim

pil-banner

İpad Pil Kullanım Süresini Uzatmak İçin;

 • İpad Ekran Işığı: İpad pil kullanım süresine etki eden en önemli faktörlerden biridir. İpad parlaklığını ayarlamak için; Ayarlar>Parlaklık>Otomatik Parlaklık seçeneğini açık duruma getirin. Böylece ortam ışığına göre İpad ekranının parlaklığı otomatik olarak düzenlenecektir.
 • App Store İçinden İndirilen Bazı Oyunlar ve Uygulamalar: İpad ekran parlaklığını artırır ya da otomatik parlaklık özelliğini kapatır. Bazı uygulamalar ise Local servisleri kullanarak pil kullanım süresini düşürür.
 • İpad Wifi:Bu özelliği kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutunuz. İpad Wi-Fi+3G modelleri için 3G’yi kullanmadığnız zamanlarda kapalı tutunuz.
 • İpad uçak modunu ortamda 3G ve Wi-Fi yok ise açık tutunuz. Böylece İpad Wi-Fi ve 3G bağlantısı aramaz ve pil kullanım süreniz artar.
 • İpad konum servislerini gerekli değilse kapalı tutunuz. İpad konum servislerini Ayarlar>Genel>Konum Servisleri bölümünden yönetebilirsiniz.
 • İpad Push Notification özelliğini kapalı tutun anlık veri alış-verişinde uyarı almanızı sağlayan bu özellik açık kaldığında, İpad pil kullanım süreniz azalır. Bu özelliği Ayarlar>Notification sekmesinden yönetebilirsiniz.
 • İpad Mail yönetiminden yeni veri al sekmesinin altında anında ilet özelliğini elle kontrol olarak değiştirin veya her saat başı olarak seçin. Böylece sürekli olarak mail kontrolü yapılmayacaktır. Bu durum İpad pil kullanım süresini artırır.
 • İpad tuş kilidi: İpad’i kullanmadığınız zamanlarda kapatınız. Ayarlar>Genel>Otomatik Kilit seçeneklerinden kilit süresini 1dk olarak seçin. Böylece İpad’i kullanmadığınız zaman ekranı kapanır ve pil kullanım süreniz uzar. * İpad pil değişimi için servisimizden destek alabilirsiniz. İpad LCD ekran değişimi, İpad ekranınızdaki pixel patlaması, ışık sorunu ve görüntü alamama durumlarında İpad LCD ekranınızın değişmesi gerekmektedir.

*Böyle durumlarda bizden destek alabilirsiniz!! Bozuk İpad LCD ekranınızı yenisi ile kısa zamanda değiştirmekteyiz. İpad LCD ekran değişimi uzmanlık gerektirir. Bu işlemi uzman olmayan kimselere yaptırmayınız.